ZACHOWAJ WSPOMNIENIA
VHS -> DVD


Oferta WSTRZYMANA do odwołania
Zapraszam na sesje zdjęciowe
Sesja zdjęciowa & strona internetowa GRATIS


Nie pozwól, aby Twoje cenne, pamiątkowe nagrania uległy zniszczeniu!
Jakość nagrań na kasetach Video pogarsza się wraz z upływem czasu, nawet jeżeli ich nie oglądasz, trzymasz w warunkach pokojowych, z dala od magnesów i źródeł promieniowania elektromagnetycznego i zgodnie z zaleceniami raz na rok przewijasz. Być może na części z nich już widoczne są białe paski i zanika dźwięk.
Za przegraniem kasety na płytę przemawia również fakt, że magnetowidy są coraz rzadziej spotykane i za kilka lat będą problemy z obejrzeniem nagrania z kasety video. Płytę DVD otworzysz w każdym komputerze i odtwarzaczu DVD.
Nie czekaj dłużej! Ratuj, póki jeszcze można coś uratować!

W związku z powyższym, mam dla Ciebie propozycję:
Przegram kasetę video (VHS) mono lub stereo (A2/Nicam) nagraną z prędkością SP (standard play) lub LP (long play) w systemie PAL/SECAM/NESECAM na płytę DVD. Nie przegrywam żadnych innych nośników ani odmian VHS (chyba, że dostarczysz kamerę do odtworzenia kasety).
Jeżeli dla Twojego odtwarzacza lub komputera ma znacznie rodzaj płyty DVD (+/–) – napisz.

Ze względu na ochronę praw autorskich kopiuję tylko oryginalne kasety których jesteś właścicielem, lub posiadasz prawa do kopiowanych filmów. Mogą one służyć wyłącznie jako kopia zapasowa i być używane do prywatnych celów, bez publicznego rozpowszechniania. Dostarczając kasety potwierdzasz 2 powyższe zdania.

Koszt: 10 zł
Cena obejmuje:
- przegranie do 2 godzin filmu na płytę DVD firmy Verbatim
- kopertę umożliwiającą wpięcie płytki do segregatora
- podział na rozdziały po 5, 10, 20, lub 30 min. – proszę wpisać w uwagach długość rozdziałów

W przypadku dłuższej kasety, proszę dopłacić 8 zł za każde rozpoczęte 2 godziny (otrzymasz dodatkowe płyty)
W przypadku krótszych nagrań na kasetach, istnieje możliwość zgrania kilku kaset na 1 płytę DVD. Wówczas menu płyty będzie zawierało kilka tytułów (osobny dla każdej kasety), a koszt przegrania 2-giej i każdej kolejnej kasety która zmieści się na płycie będzie pomniejszony o 2 zł

Koszt przegrania 1 kasety VHS:
- do 2 godzin - 10 zł (1 płyta DVD) lub - 14 zł (2 płyty DVD – nagranie w jakości HQ)
- do 4 godzin - 18 zł (2 płyty DVD) lub - 16 zł (1 płyta DVD – nagranie gorszej jakości)
- do 6 godzin - 26 zł (3 płyty DVD) lub - 22 zł (1 płyta DVD – nagranie złej jakości)
- do 8 godzin - 34 zł (4 płyty DVD) lub - 30 zł (2 płyty DVD – nagranie gorszej jakości) lub - 28 zł (1 płyta DVD – nagranie bardzo złej jakości)

Standardowo, na 1 płytę DVD nagrywam 2 godziny filmu. Jeżeli chcesz mieć nagranie w innej od proponowanej jakości – napisz. Umożliwiam nagranie od 1 go 8 godzin filmu na 1 płycie, przy czym nagranie dłuższe od proponowanego pogorszy jakość, a krótsze nie ma większego sensu, gdyż zwiększy koszty i zajmowane miejsce w domu (dodatkowe płyty), a jakość nagrań na kasecie video jest na tyle niska, że nie ma potrzeby nagrywania DVD w jakości HQ

W podstawowej wersji usługi nie przeglądam kopiowanych materiałów (poza uruchomieniem) – zostaną przegrane w identycznej formie jak na kasecie, łącznie z ewentualnym śnieżeniem podczas przerw w nagrywaniu kamerą lub magnetowidem.

Aby uniknąć utraty filmu, np. w przypadku zgubienia lub uszkodzenia płyty podczas transportu przez pocztę / kuriera, zobowiązuję się do przechowywania jego kopii przez 2 tygodnie na dysku nagrywarki. Proszę o kontakt gdyby przesyłka nie dotarła w ciągu kilku dni od wysyłki – zachowam dłużej nagranie i będziemy wyjaśniać co się z nią stało.

Kasetę (kasety) możesz wysłać pocztą, ale jeżeli to możliwe, proponuję je dostarczyć i odebrać osobiście. Po uzgodnieniu miejsca i terminu, spotkanie możliwe w Skawinie, Chrzanowie, Olkuszu, Wolbromiu i Miechowie bez dodatkowych opłat (czyli kosztów opakowania i przesyłki).

Przykładowy wygląd menu dla jednego i kilku tytułów (każdy tytuł może mieć kilka rozdziałów - przydatne podczas przewijania) w podstawowej wersji usługi. Wygląd może się różnić w zależności od użytej nagrywarki:Dodatkowe opcje (za dodatkową opłatą):
- profesjonalne menu, np. z wybranym tłem, zdjęciem, kolorowym tytułem i dodatkowymi napisami, oraz z wybranym przez Ciebie podkładem muzycznym lub słownym - 10 zł
- podział filmu na rozdziały wg nadesłanych przez Ciebie informacji – dokładnego opisu w których miejscach podzielić film. Nazwa każdego rozdziału może zawierać do 9 znaków (w tym spacje) – 0,50 zł za każdy rozdział (pierwszy bez opłat). Podział na równe części jest bezpłatny w wersji "standard"
- podział filmu na kilka części - tytuły widoczne w menu głównym - 1 zł za każdy dodatkowy tytuł
- usunięcie fragmentu filmu – podaj dokładny opis, aby nie doszło do pomyłki – 1 zł za każdy usunięty fragment
- nadruk na płycie (TDK) – podaj tekst jaki mam umieścić, ewentualnie jego rozmieszczenie – 2 zł
- dodatkowa kopia nagranej płyty – np. dla rodziny, znajomych – 2 zł bez nadruku, – 3 zł z nadrukiem
- plastikowe opakowanie Slim zamiast koperty + 1 zł
- kolorowa okładka: jedno, dwu, lub trzystronna (opakowanie Slim lub Standard CD) – 4 / 7 / 10 zł
- duże opakowanie typu DVD z kolorową, dwustronną okładką – 8 zł

Przykładowe płyty z nadrukiem (opcja dodatkowo płatna):Przykładowe menu główne (opcja dodatkowo płatna):Przykładowe ceny zawierające dodatkowe opcje:
2-godzinna kaseta podzielona na 4 rozdziały (wg opisu), na płycie z nadrukiem, w opakowaniu Slim z kolorową okładką to koszt 18 zł (24 zł w przypadku okładki dwustronnej z przodu i dodatkowo z tyłu opakowania)
4-godzinna kaseta na 2 płytach z nadrukami, 6 rozdziałów, w opakowaniach Slim z kolorową okładką – 33 zł (45 zł w przypadku 2 płyt z okładką dwustronną z przodu i dodatkowo z tyłu opakowania)

Promocja!
* 5% zniżki na trzecią i każdą kolejną kasetę (w przypadku różnej wartości, dotyczy tańszych)
* 5% zniżki dla znajomych (np. osób które po raz kolejny przegrywają kasety, lub korzystały z innych moich usług)
Promocje można łączyć

Proponuję również skanowanie zdjęć, slajdów i negatywów, oraz przegrywanie kaset magnetofonowych, płyt gramofonowych i dyskietek 3,5" (1,44MB)


Kontakt: - na stronie głównej

FOTO-NET - 2014